They see me rowing, they hating

Heb je er wel eens over gefantaseerd hoe het zou zijn om meer dan een maand lang in een boot te varen? Over de Atlantische Oceaan? Met een stel gasten!? Nou, dat is niet meer nodig; want blijkbaar is dit gewoon een ding. De Talisker Whiskey Atlantic Challenge is een 4800 km lange roeiwedstrijd waar mensen vrijwillig aan deelnemen. Wij van Jimmy Joy vinden dat zowel tof als beangstigend, dus hebben we een aantal  teams gesponsord vanuit het comfort van ons kantoor.


Nu blijkt dat onze teams ook nog eens ziek hebben gepresteerd, want ze hebben allemaal de wedstrijd afgemaakt met 1.5 miljoen stroken per roeier. De Dutch Atlantic Four team is eerste plek geëindigd, en de Atlantic Disocvery team is 6e van alles en 5de van vijfen geëindigd. Maar de Nauti Buoys hebben pas echt een pak billenkoek met de roeispaan ontweken door eerste van vijfen te eindigen, en ook nog het WERELDRECORD TE VERBREKEN. Zo trots als een moeder op de diploma uitreiking van haar kind hebben we de Nauti Buoys wat vragen gesteld over hun reis.

Om te beginnen, waarom zijn jullie aan deze waanzin begonnen?


Elk teamlid had een andere reden om aan deze race deel te nemen. Maar, het grote thema was voornamelijk uit onze comfort zones treden, mooie herrineringen en ervaringen opdoen en het wereldrecord in vijfen proberen te verbreken.

En dat is gelukt. Ze hebben het wereldrecord in 36 dagen, 19 uur en  9 minuten verbroken. Het enige record dat iemand van ons team ooit heeft verbroken was zo veel mogelijk Plenny Shakes op zijn hoofd balanceren, en dat werd… een rommeltje.


Wat aten jullie zoal op de boot?

We aten een hele zak Plenny Shake per dag, en daarnaast 3-5 gerehydrateerde maaltijden. De shakes bleken onmisbaar te zijn voor onze prestaties. Paul was de eerste paar dagen zeeziek, en was daardoor niet in staat om de gerehydrateerde maaltijden binnen te houden. Hij verdubbelde zijn inname van Plenny Shakes voor de eerste paar weken, waardoor hij daar de meeste voedingsstoffen uit haalde. We gebruikten de Plenny Shake ook als een soort dessert (vanille smaak was favoriet) om onze energie inname te boosten. De shakes waren onze hoofdbron van voeding ‘s avonds: we konden daarmee tijd besparen en het slapen minimaliseren door een snelle shake te nemen voor het slapengaan. Dit werkt namelijk veel sneller dan een hele maaltijd met dezelfde voedingswaarde eten.


Gemiddeld verliezen roeiers 12kg als ze de Atlantische Oceaan oversteken. Was dat bij jullie ook zo?


Ons team ervaarde het minste gewichtsverlies van alle teams, Matt verloor slechts 2kg!

Dat is echt boeiend (of beter gezegd roeiend.) Al helemaal als je bedenkt dat ze gemiddeld 5000 (!) calorieën per dag verbranden..

Hebben jullie tijdens de trip een groot realisatie-moment gehad?


Tijdens de reis werden de gevolgen van vervuiling ons al heel snel duidelijk, ja. Er was geen dag waarbij we geen  waterflesje of stuk plastic voorbij zagen drijven. Ons team was juist heel voorzichtig met het afval aan boord houden en het pas bij aankomst weg te gooien. We zijn heel blij dat we door Jimmy Joy worden gesponsords, omdat zij zich  inzetten om verpakkingsafval te reduceren en hiermee ook hun impact op het milieu.


Aww stop, je laat ons blozen. Is het ook waar dat je als roeier maar 800 blaadjes wc papier mag gebruiken tijdens de gehele reis?


Yep.


Heftig.


Yep.

Want a taste of the fuel of champions?  Check them out below!

Plenny Shake Vanilla

Koop Nu

Twenny Bar

Koop Nu